Національна академія Служби Безпеки України logo

Національна
академія
Служби Безпеки
України

Національна академія
Служби Безпеки України

Доброчесність
Доступ до публічної інформації
Звернення громадян
Запобігання корупції
Публічні закупівлі

Доброчесність

Національна академія Служби безпеки України постійно працює над розвитком здорової академічної культури. Її основними критеріями є  доброчесність, нульова толерантність до корупції, повага до прав та гідності людини.

Із 2018 року заклад активно підтримує та втілює Програму НАТО з розбудови цілісності, прозорості, запровадження доброчесності та зниження корупційних ризиків в оборонних та безпекових інституціях (Програма ВІ – від англ. Building Integrity Programme).

Із метою імплементації успішних іноземних практик в Академії проводяться тренінги та майстер-класи з питань доброчесності за участі експертів Консультативної місії ЄС і НАТО.

У межах Програми ВІ викладачі закладу залучаються до проведення тренінгів для представників Центрального управління та регіональних органів СБУ, а також в інших закладах сектору безпеки і оборони. Теми занять: демократичний цивільний контроль за діяльністю спецслужб, гендерна політика, фінанси та протидія корупції.

На базі отриманого досвіду в Академії розроблено програму навчальної дисципліни «Забезпечення доброчесності у секторі безпеки».

Наразі фахівці НА СБУ разом із представниками Офісу зв’язку НАТО розробляють пілотний проєкт із впровадженням в Академії нової уніфікованої дисципліни за Програмою ВІ.

Також відповідно до світових стандартів вищої освіти в НА СБУ розроблено власний Кодекс академічної доброчесності. Він визначає ключові етичні принципи взаємин в Академії та порядок дій у разі порушення правил академічної доброчесності. Зокрема порушеннями є плагіат, фабрикація, списування, обман, отримання неправомірної вигоди, необ’єктивне оцінювання тощо.

Для перевірки наукових та академічних робіт здобувачів вищої освіти з 2018 року НА СБУ співпрацює з ТОВ «Антиплагіат». У межах Угоди Академія використовує Систему виявлення збігів / ідентичності / схожості.