Національна академія Служби Безпеки України logo

Національна
академія
Служби Безпеки
України

Національна академія
Служби Безпеки України

Пошукові роботи
Альманах «З Батьківщиною в серці»
Вистава-реквієм «Війна без строку…»
Наші видання

Пошукові роботи

 

Із 2016 року курсанти НА СБУ разом із представниками Всеукраїнської громадської організації «Закінчимо війну» проводять пошукові роботи на місцях кровопролитних боїв Другої світової війни. А саме: у березанському лісі на Київщині та в селах Раковичі й Гута-Забілоцька Житомирської області, де проходила масштабна Київська оборонна операція.

Загалом курсанти й дослідники здійснили 25 виїздів та віднайшли рештки 72 воїнів, особисті речі загиблих, фрагменти бронетехніки й уламки зброї.

Останки бійців були перепоховані в братських могилах із усіма військовими почестями та поминальним молебнем. Предмети, знайдені під час розкопок, увійшли до експозиції виставки, створеної в Академії для вихованців і співробітників навчального закладу.

Одного зі знайдених воїнів вдалося ідентифікувати. Ним виявився уродженець Казахстану молодший сержант Аіп Рамазанов, який у списках Другої світової війни вважався зниклим безвісти. У  грудні 2017 року керівництво СБУ передало Послу Республіки Казахстану Самату Ордабаєву рештки воїна для перепоховання на батьківщині.

Участь курсантів у дослідницьких роботах із пошуку останків воїнів Другої світової війни покладено в основу відеосюжету «Пам’ятаємо. Перемагаємо». Його було продемонстровано в Національному музеї історії України у Другій світовій війні.