Національна академія Служби Безпеки України logo

Національна
академія
Служби Безпеки
України

Національна академія
Служби Безпеки України

Навігація
Новини про Академію
Фотогалерея
Відеогалерея

Керівники закладів вищої освіти зі специфічними умовами навчання обговорили реформу спеціальної освіти в секторі безпеки та оборони

22:39, 09 лютого 2021

Ректор Національної академії СБУ Андрій Черняк взяв участь у робочій зустрічі щодо реформи спеціальної освіти в секторі безпеки та оборони, яка відбулась в Комітеті Верховної ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки під головуванням народного депутата Ірини Верещук.

До заходу долучились Радник НАТО з питань професійної військової освіти Стасіс Палдунас, представники Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства освіти і науки України, Державної прикордонної служби України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Національної академії Національної гвардії України, Академії зовнішньої розвідки України, Воєнно-дипломатичної академії імені Євгена Березняка, Інституту підготовки юридичних кадрів СБУ Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

«Триває реформа спеціальної освіти в секторі безпеки і оборони. Нам потрібно знати ваші практичні рекомендації, досвід та пропозиції. Щоб ця інформація була донесена до Президента України, Кабінету Міністрів і до нас, парламентарів», – зазначила Ірина Верещук, вітаючи учасників.

Освітні заклади Служби безпеки України та їх специфіку підготовки фахівців представив ректор Національної академії СБУ Андрій Черняк. Він акцентував увагу на одному з найбільш дискусійних питань у зв’язку з реформуванням української спецслужби – чи має Академія СБУ здійснювати підготовку фахівців на базі середньої освіти: «Ми дотримуємось європейських стандартів – дві третини освітнього процесу займає підвищення кваліфікації та перепідготовка, одна третина – підготовка курсантів. Регіональні органи підбирають кандидатів на навчання, а ми надаємо їм спеціальну освіту, яка відповідає сучасним потребам Служби безпеки України. Це симбіоз практики і освіти».

За його словами, п’ятирічна підготовка дозволяє виховати не лише професіоналів, а й патріотів, ідейних і мотивованих людей, готових захищати безпеку української держави.

Очільник Академії зауважив, що деякі країни-члени НАТО також беруть на навчання дітей після закінчення середньої школи та дають їм вищу спеціальну освіту для забезпечення кадрових потреб їхніх спецслужб.  

Радник НАТО з питань професійної військової освіти Стасіс Палдунас підкреслив, що кожна країна сама обирає, як готувати своїх спеціалістів на тактичному рівні. Але на оперативному і стратегічному рівнях підготовки військові навчальні заклади об’єднуються з метою оптимізації ресурсів та вдосконалення освітніх послуг.