Академія СБУ посилює інтеграцію гендерної політики в навчальний процес

08:48, 29 березня 2021

У межах тижня «Жінки, мир, безпека» в Національній академії Служби безпеки України провели міжкафедральний семінар, лекції та цільові заняття з гендерної політики в секторі безпеки і оборони.

Україна – єдина з 79 країн, що ухвалила Національний план дій з виконання Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» під час активної фази військового конфлікту.

Сьогодні в Службі безпеки України проходять військову або державну службу близько 30 % жінок. При цьому, більше 300 жінок обіймають керівні посади. В Академії коефіцієнт представленості жінок навіть вищий – 50% співробітників закладу – жінки, 27% із них обіймають керівні посади.

На міжкафедральному семінарі, присвяченому питанням рівності жінок і чоловіків в безпековому секторі, завідувачка кафедри національної безпеки Марія Чеховська розповіла про останні здобутки й напрацювання закладу у впровадженні гендерних підходів.

Зокрема минулого року співробітники НА СБУ разом із фахівцями 11-ох військових освітніх закладів розробили й презентували Методичні рекомендації з інтеграції гендерних підходів в систему підготовки фахівців для сектору безпеки і оборони України. Наразі Рекомендації інтегрують у навчальну практику.

Також  в Академії стартував конкурс творчих робіт серед здобувачів освіти з питань виконання Україною Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека».